По 5 децении во ГТЦ, Стопанска банка АД Скопје ја сели дирекцијата во луксузниот објект на Азманов?

По период од околу 5 децении во ГТЦ, Стопанска банка АД Скопје ја сели дирекцијата во новиот луксузен објект на бизнисменот Зоран Азманов, дознава Стандард од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со новиот Детален урбанистички план (ДУП) за Расадник на скопската Општина Кисела Вода предвидената површина за домување е 943.771 метри квадратни, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На приземјето е раздвижено како и вообичаено, но на вториот и третиот кат сликата е сосема поинаква. Дуќаниоте зјаат празни, а луѓе воопшто и нема.... „ГТЦ го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дуќанот се издава или дуќанот се продава, е најчестата налепница на продавниците во Градскиот трговски центар. Поради корона кризата и малата заработка некои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Впечатливите реклами на Стопанска банка со препознатливото розево лого во следниот период ќе бидат истакнати на новиот Бизнис центар –Настел. По период од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
сите 434 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 401 | | | веќе видена

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со Ковид-19 е хоспитализиран на ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 517 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 93 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 194 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не е прифатливо тврдењето дека македонскиот јазик и народ произлегуваат од бугарскиот и оти за нас црвените линии се ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 5 децении во ГТЦ, Стопанска банка АД Скопје ја сели дирекцијата во луксузниот објект на Азманов?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: