Битиќи најави дека е можно ново задолжување за четвртиот сет мерки

3 копии

Владата се предомисли. Со ребалансот на Буџетот нема да крати 160 милиони како што првично најавија, туку ќе скрати само 50 милиони евра. Ова во синоќешното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ребалансот на Буџетот ќе биде заокружен како процес до крајот на неделата. Ќе се крати она што очигледно нема да може да биде реализирано до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Ова е ставот на премиерот Заев кој го соопшто во вчерашното само интервју на канал 5 а како став денеска го истакна и вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за екномски прашања смета дека земјава има уште простор за задолжување.Тој како што рече, ќе го потпише секое задолжување кое оди во прилог на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања, координација со економските сектори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска го повтори својот став дека при вработувањето треба ...
| | веќе видена | слични

– Се залагам за конкурентна економија, а во конкурентната економија нема место освен за компетентноста и професионалноста на луѓето, рече Битиќи, одговарајќи ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќ денеска најави дека е крати се она што очигледно не може да се реализира до крајот на годината. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за здравство прифати задолжително носење маска на отворено, задолжителна самоизолација на тие што чекаат тест за коронавирус, забрана за групирање ...
сите 390 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи најави дека е можно ново задолжување за четвртиот сет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: