Бектеши уште еднаш им порача на владините партнери од СДСМ дека треба да ја прочитаат програмата на Влада


Ги охрабруваме сите компании да пристапат на ист начин во застапеноста на етничките заедници, како што работи јавниот сектор, изјави министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Првиот вицепремиер во Владата Артан Груби денеска изјави дека се формира работна група која ќе ги систематизира вработените по Рамковен договор, кои не се ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер Артан Груби со спротивен став од премиерот Зоран Заев, според кој најавените државни субвенции за вработувања во приватни фирми по етнички ...
| | веќе видена | слични

Во однос на предлогот за етничко субвенционирање на вработување во приватни компании, одговарајќи на новинарско прашање вицепремиерот Груби рече дека нема ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиерт Артан Груби го демантира премиерот Зоран Заев дека субвенционирање вработување по етничка основа е противуставно. Груби вели дека уставно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

рвиот вицепремиер во Владата Артан Груби денеска изрази надеж дека дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преиспита одлуката да не гласа за уредите за вонредната состојба на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во „Само интервју“ на Канал 5 објасни зошто повторно коалицирал со ДУИ бидејќи не би било добро за државата пак да се одело на избори, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 296 | | | веќе видена

Министерот д-р Венко Филипче утрово одржа состанок со директорите на ковид центрите од клиникте во комплексот Мајка Тереза на кој беше разгледана состојбата со ...
сите 564 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 379 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во ...
сите 187 | | | веќе видена

Кога Диего Марадона во 1984 година го изненади фудбалскиот свет и дојде во Наполи, Чиро Ферара имаше само 17 години и таа година влезе во првиот тим на Наполи. ...
сите 307 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 253 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши уште еднаш им порача на владините партнери од СДСМ дека треба да ја прочитаат програмата на Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: