ВМРО- ДПМНЕ на протест против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство


Правдата во Македонија е нападната. Селективната правда во Македонија е неправда. Имаме невини луѓе по затвори, луѓе кои страдаат поради самоволието на власта ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
| | веќе видена | слични

Христијан МИЦКОСКИ – Економијата во колапс, во aвгуст индустриското производство -10%, вработени во индустријата -5%, а според EuCham (Европската Стопанска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Економијата во колапс, во aвгуст индустриското производство -10%, вработени во индустријата -5%, а според EuCham (Европската Стопанска комора), Македонија е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да се придружат на масовниот протест на опозицијата најавен за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот Христијан Мицкоски, денеска најавувајќи го протестот на ВМРО-ДПМНЕ в сабота, напиша дека една од причините за изразувањето на незадовослтвото пред ...
| | веќе видена | слични

Мафијата секојдневно удира по темелите на државата, алармира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој уште еднаш повика граѓаните да му се рпидружат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО- ДПМНЕ на протест против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: