Нов Зеланд укина поголем дел од рестрикциите против пандемијата

4 копии
3 копии
2 копии

Новата учебна година започна денеска во Црна Гора, а наставата во основните и средните училишта е прилагодена на новите епидемиолошки мерки. Taка беше во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека Србија ќе направи целосна ревизија на податоците за бројот на смртни случаи од КОВИД-19 и порача дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Србија и понатаму не стивнуваат реакциите по изјавата на членот на владиниот кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон, дека во периодот од март до јуни имало ...
| | веќе видена | слични

Главниот српски епидемиолог, доктор Предраг Кон ја разбрани тамошната јавност со изјавата дека во земјата има три пати повеќе смртни случаи од коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандскиот завод за статистика соопшти дека бројот на загубени животи од коронавирусот во таа земја е значително поголем од официјалните податоци на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на коронакризата во земјата, ВМРО-ДПМНЕ делува неконструктивно со опструкции и критики, а сега со одолговлекување на донесувањето на измените на ...
сите 654 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 201 | | | веќе видена

Луд е оној политичар кој се откажува од она што го има за да го добие она што го нема , е коментарот на Антонио Милошоски за однесувањето на власта по ...
сите 351 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов Зеланд укина поголем дел од рестрикциите против пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: