Само 4 средни училишта добија дозвола за настава со физичко присуство во сите 4 години


169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија. Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
| | веќе видена | слични

СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) вели дека првиот училишен ден поминал успешно за најголем дел од учениците во државата. Бојкотирањето на наставата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) соопшти дека првиот училиштен ден мина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
| | веќе видена | слични

40 ученици од Лешница – Желино ја бојкотираа наставата иако од МОН добиле одобрување за настава со физичко присуство. Родителите се револтирани поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Физичката настава, онаму кадешто Владината комисија утврди дека има услови, се одржува согласно протоколите пропишани од здравствените власти. Платформата ...
| | веќе видена | слични

По половина година празни училишта, од денес детски џагор ги наполни училишните клупи. До пред врата за рака со родителите, а од таму сами продолжуваа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 4 средни училишта добија дозвола за настава со физичко присуство во сите 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: