Физичко присуство само на дел од подрачните и централни училишта во Старо Нагоричане


Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
| | веќе видена | слични

СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) вели дека првиот училишен ден поминал успешно за најголем дел од учениците во државата. Бојкотирањето на наставата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) соопшти дека првиот училиштен ден мина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
| | веќе видена | слични

40 ученици од Лешница – Желино ја бојкотираа наставата иако од МОН добиле одобрување за настава со физичко присуство. Родителите се револтирани поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Физичката настава, онаму кадешто Владината комисија утврди дека има услови, се одржува согласно протоколите пропишани од здравствените власти. Платформата ...
| | веќе видена | слични

По половина година празни училишта, од денес детски џагор ги наполни училишните клупи. До пред врата за рака со родителите, а од таму сами продолжуваа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 189 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физичко присуство само на дел од подрачните и централни училишта во Старо Нагоричане

Од:
До кого (е-маил):
Порака: