За шест дена седум починати во болницата во Штип

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заев и Филипче потфрлија. Македонија според Би Би Си е една од земјите со најголема смрттност во Европа. Според нив бројот на умрени на 100 илјади жители е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нов ден, нов црн биланс во справувањето со корона вирусот. За едно деноноќие се бележат 112 нови заразени и 8 починати. Очигледно дека министерот Филипче ...
| | веќе видена | слични

Клучната Клиника во борбата против КОВИД-19 останува без персонал, и тоа персонал кој е незаменлив. Отказите на медицинските сестри се голем пораз за Филипче. ...
| | веќе видена | слични

 Очигледно дека министерот Филипче премногу време посветува на својот градежен бизнис наместо да се справува со епидемијата и последиците од неа. Светот ќе ...
| | веќе видена | слични

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
| | веќе видена | слични

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За шест дена седум починати во болницата во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: