„Твоја Партија“ со осуда на изјавите на првиот вицепремиер Артан Груби и Бектеши


„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во однос на предлогот за етничко субвенционирање на вработување во приватни компании, одговарајќи на новинарско прашање вицепремиерот Груби рече дека нема ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиерт Артан Груби го демантира премиерот Зоран Заев дека субвенционирање вработување по етничка основа е противуставно. Груби вели дека уставно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

рвиот вицепремиер во Владата Артан Груби денеска изрази надеж дека дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преиспита одлуката да не гласа за уредите за вонредната состојба на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во „Само интервју“ на Канал 5 објасни зошто повторно коалицирал со ДУИ бидејќи не би било добро за државата пак да се одело на избори, ...
| | веќе видена | слични

Неуставно е субвенционирање за вработувања по етнички клуч, изјави премиерот Зоран Заев во „Само интервју“ на Канал5. Според него, нема газда на приватна ...
| | веќе видена | слични

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 982 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 263 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Иако е роден на 17 април, Ромaн Грожан може на 29 ноември да го слави својот „втор роденден“. Францускиот возач во Формула 1 вчера имаше кошмарна трка на ...
сите 89 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 131 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Твоја Партија“ со осуда на изјавите на првиот вицепремиер Артан Груби и Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: