Меѓународна организација на трудот: Пандемијата ги намали приходите за 3.500 милијарди долари

Приходите од труд во време на пандемијата во првите девет месеци од оваа година се намалени за 10,7 проценти на светско ниво или 3.500 милијарди долари, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 34 милиони работници во Јужна Америка и на Карибите останаа без работа пред и за време на пандемијата од новиот коронавирус, соопшти Меѓународната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Паѓа бројот на работници во индустријата, се топи и индустриското производство. Статистиката објави дека од јануари до август производството е намалено за ...
| | веќе видена | слични

Индија сега има повеќе од 6,2 милиони случаи на Ковид-19 меѓу вкупно 1,3 милијарди жители -- но нова студија на националните власти за јавно здравје вели дека ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 2 милиони луѓе во Јужна Африка останаа без работа поради коронавирусот. Околу 2,2 милиони луѓе сега се без работа поради строгите регулативи за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на невработени во Германија се намали за 108.000 во септември, и покрај кризата поради коронавирусот, во споредба со претходниот месец. Овој месец 2.846 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 358 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, истакна дека дека проблемот кај сите земји во ...
сите 229 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 239 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 209 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународна организација на трудот: Пандемијата ги намали приходите за 3.500 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: