6 нови случаи во Битола на возраст од 33 до 79 години

2 копии
14 копии

Нови 75 случаи на Ковид-19 се регистрирани денес во главниот град. Бројот на активни случаи изнесува 775 а дистрибуцијата по општини е следна: • Чаир – 56 • ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18138, бројката на оздравени пациенти е 15068, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Четири пациенти починаа, а регистрирани се нови 162 случаи на ковид-19 од 1.350 тестирања во изминатото деноноќие. Во болнички услови се починати се тројца ...
| | веќе видена | слични

Главниот град Скопје повторно е населеното место во Македонија со највисок случај потврдени нови зарази со коронавирусот во последните 24 часа, ги има вкупно ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 75 нови случаи на коронавирус, а 24 се оздравени. Вкупната бројка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 нови случаи во Битола на возраст од 33 до 79 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: