Аеродром и Центар се уште водат по бројот на активни случаи

4 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 234 новозаразени со коронавирус и четири смртни случаи, објави Националниот штаб за цивилна заштита.Бројот на ...
| | веќе видена | слични

Двајца пациенти починаа, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 од 1.697 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од новите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата во главниот град изнесува 7.025, од кои 727 случаи се активни. Активни случаи по општините во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 586 | | | веќе видена

Скопје ни е сѐ, ама баш сѐ. Ако скопјани, каде што е најинформираниот и најупатениот наш народ, не дадат поддршка со мнозинство гласови... Ова личи на „бомба“, ...
сите 76 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 238 | | | веќе видена

Во областа на оданочувањето државава е умерено подготвена, оценува Европската комисија (ЕК) во последниот Извештај за напредокот во евроинтеграците. Постигнат ...
сите 81 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, вечерва во дебатата на телевизија 24 информираше дека сите улици кои ги има ветено ќе бидат ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аеродром и Центар се уште водат по бројот на активни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: