Аеродром и Центар се уште водат по бројот на активни случаи

4 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 234 новозаразени со коронавирус и четири смртни случаи, објави Националниот штаб за цивилна заштита.Бројот на ...
| | веќе видена | слични

Двајца пациенти починаа, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 од 1.697 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од новите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата во главниот град изнесува 7.025, од кои 727 случаи се активни. Активни случаи по општините во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 610 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на СДСМ ја почнаа кампањата, ветувајќи зајакнување на единството во партијата, мотивирање на членството и комплетна ревизија. ...
сите 351 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Зголемувањето на бројот на случаи на ковид во Јужна Африка, каде за првпат се појави новиот сој Омикрон, досега не ги преплави болниците, и тоа доведе до ...
сите 673 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аеродром и Центар се уште водат по бројот на активни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: