Средба Бесими – Река: Реализацијата на инфраструктурните проекти клучна за зголемување на економската соработка

Продлабочување на добрососедските односи и реализација на инфраструктурните проекти што ќе доведат до зголемување на економската соработка помеѓу Северна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими смета дека во актуелната ситуација што ја предизвика ковид-кризата, добро е што финасискиот сектор е стабилен. На ...
| | веќе видена | слични

Целиот четврти сет мерки чони 470 милиони евра, а од нив 160 милиони евра се директна фискална импликација, било преку зголемени расходи, или намалени приходи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелната здравствено-економска криза којашто го зафати целиот свет, вклучувајќи ги и Република Македонија и Шпанија, наметнува активно следење на ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими и банкарите денеска договараа како ќе се реализираат мерките од четвртиот пакет кои се однесуваат на кредитирањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска ќе одржи средба со претставници на членките на Македонска банкарска асоцијација. Како што најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Во првата половина од годинава, пандемијата имаше поголемо негативно влијание отколку што се очекуваше, а закрепнувањето се предвидува да биде постепено. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска се сретна со амбасадорот на Руската Федерација во Македонија Сергеј Баздникин со кого разговарале за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 336 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 252 | | | веќе видена

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 68 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 363 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Бесими – Река: Реализацијата на инфраструктурните проекти клучна за зголемување на економската соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: