Родителите кои беа ослободени со мерките и хронично болните се враќаат на работа


Од денеска, со одлука на Владата, дел од групите кои целосно беа ослободени од работа поради состојбата со коронавирусот, се враќаат на своите работни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ кога дојде на власт во 2017 година понуди и спроведе флексибилно работно време за администрацијата. Ова е можеби и единствената мерка спроведена во ...
| | веќе видена | слични

Останува флексибилното работно време на сите вработени од органите на државната управа од 7:30 до 15:30 и од 8:30 до 16:30 часот, со вкупно времетраење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев одлучил да не го потпише времено суспендирање на одлуката за флексибилно работно време на државната администрација, информираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, после извршени консултации, одлучи да не ја потпише одлуката за времено суспендирање на одлуката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Флексибилното работно време за вработените во државните институции останува . По реакциите на УПОЗ, Владата ја врати на повторно разгледување, одлуката сите ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одлучи да не ја потпише вчерашната одлука на Владата за ново работно време само од 8 до 16 часот, која требаше да стапи во сила од утре, 1 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, по извршените консултации, одлучи да не ја потпише одлуката за времено суспендирање на одлуката за флексибилно работно време на државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 155 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 474 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека не ги консултирала за анти-ковид мерките. Тој е на ставот дека не може власта да бара поддршка ...
сите 152 | | | веќе видена

Кина е во трка да најде вакцина, а Пекинг дава смели предвидувања дека ќе добие ефективен лек пред крајот на годинава. Двојна доза од експериментална вакцина ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите кои беа ослободени со мерките и хронично болните се враќаат на работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: