Денеска се враќаат на работа хронично болните, родителите на деца до шест години и мајките кои користеа продолжено породилно


Од денеска се враќаат на работа родителите на децата до шест години, лицата кои користат продолжено породилно отсуство и дел од хронично болните лица. Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дневните Центри за лица со посебни потреби ќе ги отворат своите врати за работа. Вчера на владина седница е донесена одлука за отворање на Центрите, но сè уште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски за ТВ24 изјави дека дете што посетувало градинка во Свети Николе е позитивно на коронавирусот. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов случај на дете заразено со коронавирус е забележан во градинка во Свети Николе, информира Телевизија 24 . Градоначалникот на градот информирал дека децата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови 112 случаи на заразени од Ковид 19 од 1372 тестирања и 159 оздравени, е билансот од претходното деноноќие, според статистиката на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Нови 112 случаи на заразени од Ковид 19, 1.372 тестирања и 159 оздравени, е билансот од претходното деноноќие, според соопштението од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17.786, бројката на оздравени пациенти е 14.801, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Во моментот 47 деца од предучилишна возраст, односно три згрижувачки групи и 14 вработени се во изолација поради Ковид-19. Се уште целосно не е исполнет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се враќаат на работа хронично болните, родителите на деца до шест години и мајките кои користеа продолжено породилно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: