Нов протокол за ресторани и за седење на маси, забрани за групно собирање и прослави во затворено: Се разгледува воведување нови мерки


Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Австрискиот министер за здравство, Рудолф Аншобер, истакна дека Владата со сите сили сe обидува да спречи ново затворање на економијата и општеството и дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
| | веќе видена | слични

Со новите 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања евидентирани во минатото деноноќие, вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Починат е пациент од Скопје на возраст од 79 години. Регистрирани се 94 оздравени пациенти. Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
| | веќе видена | слични

Состојбата полека се стабилизира, односно повторно е вратена на 10 отсто заразени од вкупниот број направени тестови од Ковид 19 во земјава, изјави министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 474 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 99 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 134 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов протокол за ресторани и за седење на маси, забрани за групно собирање и прослави во затворено: Се разгледува воведување нови мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: