Костадинов: За три месеци, околу 20.000 компании добиле добиле финансиска поддршка за вработените


Преку мерката финансиска поддршка од 14.500 денари по вработен, во месеците април, мај и јуни со 79,5 милиони евра поддржани се околу 120.000 вработени лица и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Синдикатот ги потсетува газдите на приватните компании дека до крајот а годината треба да им исплатат К 15 на своите вработени. Ги предупредуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарната група на Демократската унија за интеграција го поздравува четвртиот пакет мерки во вредност од 470 милиони евра со цел поддршка на малите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
| | веќе видена | слични

После изборите, наша главна цел како ДУИ беше да ги почитуваме потребите на граѓаните и земјата и да формираме функционална влада што е можно поскоро. Поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата состави многу ефикасна четврта група мерки со вкупна вредност од 400 милиони евра за поддршка на мали и средни бизниси и за заштита на работните места ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата со ширењето на коронавирусот е сериозна и загрижувачка ситуација и најмногу зависи од граѓаните како ќе ја поминеме зимата. До бројката од 1.000 ...
сите 613 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е ...
сите 571 | | | веќе видена

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 209 | | | веќе видена

Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Три медицински сестри од Гинекологија се позитивни на Ковид-19, а во самоизолација се и двајца лекари. Болниците се полнат со пациенти, медицинскиот персонал е ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: За три месеци, околу 20.000 компании добиле добиле финансиска поддршка за вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: