Јанкулоска се уште не го добила упатниот акт за одење во затвор


2 копии

Поранешната министерка за внатрешни работи Рената Дескоска реагираше на објавената снимка од Гордана Јанкуловска при спроведувањето во суд со лисици на рацете. ...
| | веќе видена | слични

Екс министерката за правда, Рената Дескоска на Фејсбук ја искоментира фотографијата која се појави во медиумите, на која се гледа дека поранешната министерка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во демократска земја, ниту треба да биде ситење, ниту треба да биде поука. Треба законот да се применува“, изјави политичкиот аналитичар Љупчо Зиков за ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски за 24 анализа изјави дека на поранешната министерка Гордана Јанкуловска и бил оставен простор да се поздрави со семејството од околу половина ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрени работи Оливер Спасовски во 24 анализа објасни дека постапката за приведувањето на екс министерката Гордана Јанкулска било по наредба од ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за отвореното студио на ТВ 24 изјави дека од човечки аспект ѝбил оставен простор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 466 | | | веќе видена

Во моментов Комисијата за здравство расправа по амандманот од законот за заштита на населението за заразнио болести кои се однесува на задолжителното носење ...
сите 360 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена

Во гостувањето во „Топ тема“ министерот за здравство Венко Филипче на прашањето зошто не се воведоа препораки и засилени рестрикции во најзагрозените општини, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкулоска се уште не го добила упатниот акт за одење во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: