Денешните случаи во Битола на возраст од 34 и 61 година

3 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-77, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата во главниот град изнесува 7.025, од кои 727 случаи се активни. Активни случаи по општините во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 72 слулчаја на коронавирус, но не и смртен случај. Од почетокот на пандемијата, северниот сосед досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17977, бројката на оздравени пациенти е 14959, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Тројца тиквешани со Ковид-19 се на лекување на Инфективно одделение во Велес, четири случаи се потврдени во изминатите 24 часа, за МИА потврди доктор Ристе ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на здравствените власти состојбата со активни случаи по општини Скопје денеска е следна: • Чаир – 56 • Гази Баба – 85 • Аеродром - 115 • ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот министер за здравство д-р Илир Хасани во денешното гостување во 24 анализа потенцираше дека се увоени сите предлози кои биле предложени од Комисијата ...
сите 471 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 13-та владина седница ги информираше членовите на Владата дека го прифатил барањето на вицепремиерот за борба против ...
сите 244 | | | веќе видена

Кина денес соопшти дека нејзините експериментални вакцини за заштита од вирусот Ковид-19 не покажале никаква негативна реакција, пренесувa „Анадолија“.„Досега ...
сите 105 | | | веќе видена

Болничките капацитети забрзано се исполнуваат. Се преполнија некои болници. Нема слободни болнички кревети во повеќе инфективни одделенија во државата, во ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денешните случаи во Битола на возраст од 34 и 61 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: