Франција загрижена поради зголемената смртност во старските домови

Индија сега има повеќе од 6,2 милиони случаи на Ковид-19 меѓу вкупно 1,3 милијарди жители -- но нова студија на националните власти за јавно здравје вели дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Италија најверојатно ќе ја продолжи вонредната состојба за да помогне кризата со коронавирусот да се држи под контрола, бидејќи Владата се обидува да избегне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три региони во Квебек, Канада, вклучително и Монтреал, од четврток ќе бидат ставени под строги епидемиолошки мерки.Според мерките, не е дозволено да се примаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 519 | | | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 198 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција загрижена поради зголемената смртност во старските домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: