Фокус: Штип остана без клинички центар – грчка фирма што го гради замина во стечај

Градежната компанија „Бетон-Штип“, застапувана од стечајниот управник Живко Калков, до Основниот суд Скопје- 2 поднела барање за поведување на стечајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Стефан Андоновски членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во телефонско вклучување на емисијата на Канал77 во која беше гостин Лидија Димова, и посчи дека не ...
сите 349 | | | веќе видена

Како што кажа министерот за здравство Венко Филипче, по скратена постапка идната недела ќе се носи законот со кој ќе се воведат новите мерки, како што се маски ...
сите 399 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 155 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 474 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фокус: Штип остана без клинички центар – грчка фирма што го гради замина во стечај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: