Бектеши: Четвртиот сет на економски мерки ќе бидат потаргетирани


Убеден сум дека до крајот на неделава ќе биде објавен четвртиот сет на економски мерки за поддршка на стопанството и граѓаните за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија ...
| | веќе видена | слични

Од „глупости невидени до каде забегаа?!“ - изјава на Заев кога јавноста и опозицијата стравуваше од наметната двојазичност насекаде во државата, до степенот да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двојазичноста во бизнисот нема да ни донесе подобра економија, вели економскиот аланитичар и универзитетски професор Дарко Лазаров. -Мерката на Владата, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Витанов поранешниот заменик министер за економија имаше остра дебата со актуелниот министер во истото министерство, Крешник Бектеши. Витанов, го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ги охрабруваме сите компании да пристапат на ист начин во застапеноста на етничките заедници, како што работи јавниот сектор, изјави министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го критикуваше актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, па му посочи дека тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 94 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 202 | | | веќе видена

76 ГОДИНИ „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Седумдесет и шест години не се јубилеј на некој настан, но секако дека може да бидат повод за опсервација, анализа и оцена. Овој 29 ...
сите 108 | | | веќе видена

Бриселски Политико денеска објави дека е постигнат компромис меѓу Бугарија и Македонија и дека тоа овозможува Македонија да ги отпочне преговорите со ЕУ. Веста ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Четвртиот сет на економски мерки ќе бидат потаргетирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: