ВМРО-ДПМНЕ покажа доблест за промени, Заев и кога убедливо губеше остана со истите кадри

Со вчерашните кадровски промени на Извршниот комитет ВМРО-ДПМНЕ покажа доблест најпрво да погледне во сопствените редови. ИК има речиси нов нов состав и тоа со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Вистината е дека парите не одат кај граѓаните, туку од џебот на граѓаните во џебот на мафијата.Четвртиот пакет на мерки не само што не помага туку ги ...
| | веќе видена | слични

Тешка е задачата на слугите на мафијата од Центарот за комуникации на СДСМ да го бранат неодбранливото, односно мафијашењето на Зоран Заев. Вистината е дека ...
| | веќе видена | слични

Ниту едно соопштение на СДСМ не може да го покрие фактот дека Македонија тонe во економска криза, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на тврдењата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со државата владее мафија а на чело на мафијата е Зоран Заев. Мицкоски стана ноќна мора на Заев, па токму затоа се неговите инсталации и кампањи насочени кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ во недостиг на ефикасни економски мерки ја манипулира јавноста. Ниту едно соопштение на СДСМ не може да го покрие фактот дека Македонија тонe во економска ...
| | веќе видена | слични

Корупција во Македонија има име и презиме, се вика Зоран Заев, се истакнува во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во врска со фалбите на владините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 179 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ покажа доблест за промени, Заев и кога убедливо губеше остана со истите кадри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: