Фирмите бараат одложување на кредитите, синдикатите помош директно за работниците


Стопанската комора на Македонија излезе со предлог од 25 мерки за помош на стопанството да ја преживее ковид-кризата, синдикатите бараат владината помош ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за исплата на плати, продолжува и за месеците октомври, ноември и декември. За разлика од претходните месеци, сега, поддршката ќе биде одредена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките, креирани од Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, што спасуваат работни места и обезбедуваат помош за домашната економија продолжуваат до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ рече дека за да се надмине ситуација со корона кризата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва во емисијата„Топ Тема“ гостуваше Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека владата на Зоран Заев лаже дека помогнала на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мицкоски е бранител на криминалот, шири лажни вести и се противи на мерките за помош на граѓаните и компаниите, неговото место во опозиција е загарантирано По ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во емисијата Топ Тема на Телма ја критикуваше Владата за не оствареното ветување за викенд без ДДВ и најави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 591 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмите бараат одложување на кредитите, синдикатите помош директно за работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: