Богојески: Со вакво ВМРО-ДПМНЕ, Заев ќе добие и трет мандат


Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“, полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки упати низа критики на адреса на ...
| | веќе видена | слични

Отворените листи на кандидати се добра можност граѓаните да ја изберат личноста за која сметаат дека е најдобро решение, но и обид за демократизација внатре во ...
| | веќе видена | слични

Полковникот на Армијата на Република Македонија, Драган Ковачки, со драматично предупредување при објаснувањето зошто заплива во политичките води и од неодамна ...
| | веќе видена | слични

Полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ упати жестоки критики на адреса на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски вчера јавно го нападна новиот член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ полковникот Драган Кивачки затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 401 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 231 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богојески: Со вакво ВМРО-ДПМНЕ, Заев ќе добие и трет мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: