ВМРО-ДПМНЕ: Македонија брои 700 починати од корона, Филипче треба да си поднесе оставка


Здравствениот систем во Македонија е во колапс уште пред да почне вториот бран од пандемијата со корона вирусот. Тоа е резултат на неспособноста и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нов ден, нов црн биланс во справувањето со коронавирусот. За едно деноноќие се бележат 112 нови заразени и 8 починати. Очигледно дека министерот Филипче ...
| | веќе видена | слични

 Очигледно дека министерот Филипче премногу време посветува на својот градежен бизнис наместо да се справува со епидемијата и последиците од неа. Светот ќе ...
| | веќе видена | слични

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неколку дена по ред стапката на заразени во однос на бројот на тестирани е над 10%. Состојбата станува алармантно, а од министерот Венко Филипче нема ни трага ...
| | веќе видена | слични

Додека министерот Филипче се занимава со градежен бизнис, здравството во Македонија колабира. Бројот на вкупно заболени од корона вирус надмина 17.600 заболени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лаги, како што тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според министерот за здравство, Венко Филипче, бројот на смртни случаи од Ковид-19 се намалува, но многу е тешко да се утврди зошто има голем број на починати. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 401 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 231 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија брои 700 починати од корона, Филипче треба да си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: