Димитров во Брисел на средби со Вархеји, Схинас и Рот


5 копии
4 копии

Сега е потребно земјите-членки да ја договорат финалната верзија на преговарачката рамка, којашто практично ја отвора вратата да се започне со преговарање, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На покана на државниот министер за Европа на Сојузна Република Германија, Михаел Рот, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По позитивните пораки, што ги доби министерот за надворешни работи Бујар Османи во Брисел, упатената надеж за скорешно отворање на преговорите од страна на ...
| | веќе видена | слични

Новата Влада останува посветена на евроинтеграциите. Шефот на македонската дипломатија денеска во Брисел го убедувал еврокомесарот за проширување, Оливер ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска во Брисел имаше средбаз со бугарскиот европратеник Андреј Ковачев, на која шефот на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале ...
| | веќе видена | слични

Како што изминува годината така се засилуваат активностите со цел остварување на целта за почеток на преговорте за членство во Европската Унија во декември. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров во Брисел на средби со Вархеји, Схинас и Рот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: