Врховен ја пишува наредната за затвор А Јанкуловска, и натаму полиција околу нејзиниот дом


Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири години, вели ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Адвокатка на Гордана Јанкулоска, Сања Алексиќ денеска пред новинарите изјави дека спроведување на Јанкулоска е надвор од секоја законска процедура од причина ...
| | веќе видена | слични

Спроведување е надвор од секоја законска процедура, коментира денеска адвокатката на Гордана Јанкулоска, која вчера беше спроведена во „Идризово“ за издржување ...
| | веќе видена | слични

Од причина што таа е оневозможена  да  побара одлагање на издржувањето на казната по било кој друг основ од Законот за извршување на санкции. -Знам дека ...
| | веќе видена | слични

Гордана Јанкулоска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Зоран Заев, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по спроведувањето на поранешната ...
| | веќе видена | слични

Спроведувањето на Гордана Јанкулоска во „Идризово” е надвор од секоја законска процедура. Знам дека ништо нема да се промени со оваа изјава. Но, таа мислам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ...
| | веќе видена | слични

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена правосилно на 4 години затвор за незаконската набавка на мерцедесот од речиси 600 илјади евра за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врховен ја пишува наредната за затвор А Јанкуловска, и натаму полиција околу нејзиниот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: