Патот кон ЕУ ќе зависи од борбата против корупцијата и од владеење на правото, порача Сузане Шуц, директорка за Западен Балкан на Германија


Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска во Брисел имаше средбаз со бугарскиот европратеник Андреј Ковачев, на која шефот на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале ...
| | веќе видена | слични

Како што изминува годината така се засилуваат активностите со цел остварување на целта за почеток на преговорте за членство во Европската Унија во декември. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, порача дека во наредниот период македонската влада ќе ги интензивира контактите со Бугарија за да се изнајде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик премиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска оствари средба со амбасадорот на Австрија во земјава, Георг Вуцас, на која што стана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамките на дводневна интензивна агенда, министерот за надворешни работи Бујар Османи се сретна со потпретседателката на Европската комисија одговорна за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи веќе втор ден е во Брисел на разговори токму за оваа тема.  Eврокомесарот за соседство и проширување, Оливер ...
| | веќе видена | слични

За време на средбата се разговараше за текот на подготовките на Конференцијата за иднината на Европа и вклучувањето на земјите од Западен Балкан, како и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 405 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патот кон ЕУ ќе зависи од борбата против корупцијата и од владеење на правото, порача Сузане Шуц, директорка за Западен Балкан на Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: