Заев: Отворени сме за регионална соработка на патот за исполнување на евроинтеграциската стратешка цел на земјата


Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска во Брисел имаше средбаз со бугарскиот европратеник Андреј Ковачев, на која шефот на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале ...
| | веќе видена | слични

Како што изминува годината така се засилуваат активностите со цел остварување на целта за почеток на преговорте за членство во Европската Унија во декември. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, порача дека во наредниот период македонската влада ќе ги интензивира контактите со Бугарија за да се изнајде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик премиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска оствари средба со амбасадорот на Австрија во земјава, Георг Вуцас, на која што стана ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Во рамките на дводневна интензивна агенда, министерот за надворешни работи Бујар Османи се сретна со потпретседателката на Европската комисија одговорна за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи веќе втор ден е во Брисел на разговори токму за оваа тема.  Eврокомесарот за соседство и проширување, Оливер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 97 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисија на штипска телевизија ТВ Стар каде што посочи дека Владата на Зоран Заев откако е ...
сите 217 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 133 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Отворени сме за регионална соработка на патот за исполнување на евроинтеграциската стратешка цел на земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: