РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница


Полицијата спречила нов инцидент во струмичката болница. Роднина на деветмесечно бебе кое починало бурно реагирал обвинувајќи ги лекарите за смртта. Како што ...
| | веќе видена | слични

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
| | веќе видена | слични

Случајот со смртта на 40-годишната родилка Кадрие Јашар и нејзиното бебе на Клиниката за гинекологија и акушерство, деновиве ја тресе македонската јавност. ...
| | веќе видена | слични

Лицата што дошле во болницата за да го украдат починатиот пациент се плашеле од тоа да не им побараме да платат 500 евра, изјави за , директорот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителство ја чека кривичната пријава против лицата кои вчера учествуваа во инцидентот со кражбата на мртовецот од струмичката болница. После утврдување ...
| | веќе видена | слични

Полицијата се уште работи на расветлување на вчерашниот инцидент на инфективното одделение во Струмица кога група струмичани насилнички успеале да го земат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Докторка од Струмичката болница пријави вербални закани од непознато лице и се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, информираше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Немало насилство при подигањето на мртовецот, тврдат од Јавното обвинителство за инцидентот во Струмица. Тие постапуваат по вчерашното подигање на мртовецот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: