Почна вториот протест на мајките


6 копии
4 копии
4 копии

Десетици заразаени деца и вработени по градинки за повеќе од две недели, а министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска смирува дека ситуацијата е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три деца и еден вработен се новите случаи со Ковид-19 во скопски градинки. Брат и сестра кои биле згрижени во воспитно образовната установа „Срничка” во ...
| | веќе видена | слични

Ниту не ставија во новиот пакет мерки, ниту пак министерката Јагода Шахпаска не удостои со јавно обраќање - мајките на продолжено породилно отсуство се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска присуствуваше на отворање на новиот објект „Сонце“ на детската градинка „Детска радост“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести в понеделник, по редовниот состанок ќе имаат и средба со премиерот Зоран Заев, на кого ќе му предложат одредени рестриктивни ...
сите 351 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 159 | | | веќе видена

Коронавирусот е сериозен и зема човеќки животи. Граѓаните мора да бидат внимателни и да ги почитуваат мерките и препораките на здравствените власти. Болничките ...
сите 122 | | | веќе видена

Во ден кога имаме 535 новозаразени, Заев дели концесии за брат му и братучедот, наместо поддршка за граѓаните, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 227 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 69 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека учеството на Турција во вооружениот конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан го зголемува ризикот во регионот ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна вториот протест на мајките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: