Петрески за ТВ 24: Потребни се суштински мерки за поддршка на економијата, внимателно со јавниот долг

Универзитетскиот професор Марјан Петрески очекува со новиот сет на економски меркиВладата ќе понуди суштински решенија за фирмите кои се најпогодени во кризата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турција е на првото место според зголемувањето на цените на недвижнините во последниот квартал, од почетокот на 2020-та година и во последните 12 месеци, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 2,2 милиони луѓе останаа без работа поради строгите регулативи за сузбивање на коронавирусот во Јужна Африка, покажуваат најновите податоци објавени ...
| | веќе видена | слични

Во Албанија пандемијата со Ковид-19, освен туристичкиот, силно го погоди и транспортниот сектор, кој и по олеснувањето на рестриктивните мерки не бележи некои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската Влада денеска го претстави предлог буџетопт за 2021 година, со кој се предвидуваат 42 милијарди евра поддршка за економијата поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција од јануари до август годинава оствари извоз на автобуси, минибуси и мидибуси во вредност од 916,5 милиони долари во 87 земји во светот, јавува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Вкупно во болниците во земјава се хоспитализирани 452 пациент. Овој притисок го прави огромниот број новозаболени во земјава, кој создава се поголем и поголем ...
сите 242 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 149 | | | веќе видена

„Со канцеларката на Германија, Ангела Меркел, ги поддржуваме земјите од Западен Балкан на пат кон ЕУ. Бугарија ќе продолжи да работи активно во оваа насока за ...
сите 362 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината сè уште не ја помина последната фаза од ...
сите 145 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена

Откако Министерот за здравство Венко Филипче објави од него фотографија дека на партиски состанок на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со многумина други сопартијци не носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Земјава е исправена пред еден многу неочекуван проблем, а тоа се бугарските условувања кои посегаат по македонскиот идентитет. Македонија ќе преземе интензивни ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески за ТВ 24: Потребни се суштински мерки за поддршка на економијата, внимателно со јавниот долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: