Јовановиќ за декларацијата: Власта во Бугарија се соочува со протести, па најлесно е да се дефокусира јавноста


Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
| | веќе видена | слични

Познато е дека соседите не може да се избираат, а изгледа оти тоа повторно се претвори во проклетство во случајот на Северна Македонија. Откако Грција со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историјата е многу важна и за двете страни, но тоа мора да биде појдовна основа за градење на иднината. Самиот договор и обврската преземена и од Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Ако ние го присвоиме да биде само Македонец Гоце Делчев, нема решение со Бугарија, истакна премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Канал 5. - ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, вечерва е гостин на емисијата "Само интервју" на Канал 5. Заев одговара прашања на неколку теми, како карантинот поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Со претседателот на владата на Бугарија Бојко Борисов разговарамве за Берлинскиот процес, како да ги мотивираме европските лидери да дојдат, бидејќи планираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 715 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, рече дека спојувањето и намалувањето на државните институции ќе започне следната година и дека во ...
сите 225 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 284 | | | веќе видена

Пред да почнам со изјавата би сакала да ве известам дека поради огромните бројки на заболени од вирус, вечерва одлучивме овој протест да го спроведеме со ...
сите 94 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 407 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ за декларацијата: Власта во Бугарија се соочува со протести, па најлесно е да се дефокусира јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: