Пад на платите во погодените сектори, бизнисот ја чека помошта од државата

Се обидуваат ли угостителите да надоместат за загубите кои ги претрпеа за време на неработењето поради заштитните мерки за спречување на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Годинава бројот на кражби од ситниот инвентар од хотелите низ земјава е зголемен, недостигаат чаши, пешкири, па и тави, со што на хотелиерите им е нанесена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската економија го допира дното. Зголемени даноци, зголемени давачки, поскапена потрошувачка кошница, но платите никако да се покачат. И покрај КОВИД ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Прометот од продажба на услугите во второто тримесечје од годинава во однос на истиот период лани забележува пад од 34,8 отсто, објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа 2020 година ќе помине со многу мал број на склучени бракови. Поради пандемијата на коронавирусот, драстично е намален бројот на нови брачни заедници. Ова ...
| | веќе видена | слични

Откако почна Ковид кризата во земјава имало бројни поплаки од граѓаните во Организацијата за заштита на потрошувачи. Дел од нив се однесувале за поскапувања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 134 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на платите во погодените сектори, бизнисот ја чека помошта од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: