Државни грантови, продолжување на мерката од 14.500 денари – бизнисот предложи мерки за економски спас


Власта да не тактизира и итно да реагира. Бизнис заедницата по кој знае кој пат алармира дека е пред крах. Од Сојузот на стопански комори алармираат дека ...
| | веќе видена | слични

– Има одреден сегмент на даночни олеснувања  со финансиски импликации затоа што одреден товар од страна на стопанствениците се одзема, но тој спаѓа на страна ...
| | веќе видена | слични

Ова е ставот на премиерот Заев кој го соопшто во вчерашното само интервју на канал 5 а како став денеска го истакна и вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На денешната прес-конференција заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Близу 150 милиони евра завршија во стопанството преку претходните три пакет економски мерки донесени од Владата, изјави денеска вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Граѓански здруженија и независни синдикати се разочарани што во новиот пакет мерки на владата не е стопирано извршувањето. Парите кои ќе ги добијат од државата ...
| | веќе видена | слични

Мерката поддршка за исплата на плата за месеците октомври, ноември и декември, според угостителите е задоцнета и промашена. Од Независната угостителска комора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 293 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 184 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државни грантови, продолжување на мерката од 14.500 денари – бизнисот предложи мерки за економски спас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: