МНР на Бугарија за ТВ 24: Бугарија треба да се гледа како земја која и дава безрезервна поддршка на Македонија кон ЕУ членството.


Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик премиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска оствари средба со амбасадорот на Австрија во земјава, Георг Вуцас, на која што стана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамките на дводневна интензивна агенда, министерот за надворешни работи Бујар Османи се сретна со потпретседателката на Европската комисија одговорна за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи веќе втор ден е во Брисел на разговори токму за оваа тема.  Eврокомесарот за соседство и проширување, Оливер ...
| | веќе видена | слични

За време на средбата се разговараше за текот на подготовките на Конференцијата за иднината на Европа и вклучувањето на земјите од Западен Балкан, како и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на дводневната посета на Брисел, министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска се сретна и со европратеникот Андреј Ковачев, кој воедно е ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека првата меѓувладина конференција ќе се одржи што е можно поскоро. Сега е потребно земјите-членки да ја договорат финалната верзија на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МНР, Османи на разговорот посочи дека Република Северна Македонија е целосно посветена на унапредување на добрососедските односи со Бугарија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако влезе во собраниската комисија за здравство Законот за заштита на населението од заразни болести на кој владејачкото мнозинство предложи уште 5 нови ...
сите 589 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Ковид-позитивните кумановци ги кријат контактите во последниве два месеца, за тестирање се чека од четири до пет дена, бидејќи има голем број ординации кои ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 108 | | | веќе видена

Трет ден протести на пожарникарите, откако вчера не се постигна заеднички договор на тензичната средба со првиот човек на град Скопје, Петре Шилегов. Со мирен ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР на Бугарија за ТВ 24: Бугарија треба да се гледа како земја која и дава безрезервна поддршка на Македонија кон ЕУ членството.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: