Сѐ повеќе млади луѓе починуваат од коронавирусот, смртноста урива рекорди, што се случува во македонското здравство?


Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес во Велес и Велешко има четворица новозаразени со ковид-19 и исто толку оздравени, а активни случаи се 34, соопшти Министерството за здравство. „Сите нови ...
| | веќе видена | слични

Изминатата недела (од 21 до 27 септември), регистрирани се 890 новозаболени со ковид-19, што е за 6,4 отсто помалку од претходната недела. Намалување има и кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од направени 1372 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 112 нови случаи на Ковид-19, починале осум лица, а оздравени се 159 пацинети, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Струмичката болница ги дислоцираше хируршките амбуланти од стариот во новиот болнички крак за да се ослободи простор за сместување ковид пациенти, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични

Струмичката болница го зголемува бројот на легла за прием на пациенти заразени од коронавирус, информира директорот д-р Наќе Гогов. -Хируршките амбуланти се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од КОВИД. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните. А Филипче уште мисли дека е ...
сите 646 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од минатата недела (19 до 25 ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 193 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, повеќе или помалку одговорни за своето здравје, позитивни или негативни, како ќе го пребродиме есенскиот корона бран, вечерва во Само ...
сите 47 | | | веќе видена

Ако во летниот период од вкупно тестираните во Тетовско седум проценти од тестираните граѓано биле позитивни на Ковид-19, сега процентот е 30 отсто, покажуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 65 | | | веќе видена

По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ повеќе млади луѓе починуваат од коронавирусот, смртноста урива рекорди, што се случува во македонското здравство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: