Наместо карго аеродром- водоводи, канализации, градинки и патишта


4 копии

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на актуелниот министер за економија ...
| | веќе видена | слични

Од „глупости невидени до каде забегаа?!“ - изјава на Заев кога јавноста и опозицијата стравуваше од наметната двојазичност насекаде во државата, до степенот да ...
| | веќе видена | слични

До Владата веќе пристигнале неколку барања од компании кои сакаат да добијат статус на стратешки инвеститори. Ова на последната пресконференција го потврди и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Витанов поранешниот заменик министер за економија имаше остра дебата со актуелниот министер во истото министерство, Крешник Бектеши. Витанов, го ...
| | веќе видена | слични

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го критикуваше актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, па му посочи дека тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова влада не само што не е нова, туку е истата која беше на власт последните три години и која новиот мандат го започна со голем финаниски скандал, забележа во ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека до крајот на годинава ќе останат проекциите на Министерството за финансии за економскиот пад и покрај вчерашните прогнози на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ тврдат дека синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, бил да се тестира во лабораторијата на болницата на 26 октомври и ...
сите 260 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 119 | | | веќе видена

Најмалку 22 лица загинаа во Турција и Грција кога силен земјотрес од над 7 степени според Рихтер го погоди Егејското Море вчера попладне. Поради потресот се ...
сите 165 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо карго аеродром- водоводи, канализации, градинки и патишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: