Нов бран на корона вирусот: Европа руши рекорди – се повеќе инфицирани и во Македонија

Нов бран на корона вирусот во пресрет на есента во цела Европа. Во текот на вчерашниот ден, само во Франција се регистрирани над 10.000 нови случаи. Повеќе од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија има убедливо најлоша корона слика на Балканот и е меѓу земјите кои имаат најголема смртност во Европа, покажува најновата анализа на националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светот надмина еден милион смртни случаи од коронавирус, а Македонија е прва од државите на Балканот на црната листа по жртви од Ковид-19. Би-Би-Си во својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и понатаму останува на црвената листа на Словенија, што значи задолжителен карантин од 14 дена по пристигнување во земјата, објави денеска Владата ...
| | веќе видена | слични

Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат; тлото продолжува да се тресе - нов земјотрес ја погоди Света Гора; државниот долг на Црна Гора изнесува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Словенија Пахор во посета на Македонија, Ѓукановиќ: СПЦ е инструмент на големосрпскиот национализам и руските интереси на Балканот, Бегиќ: ...
| | веќе видена | слични

Ирска денеска ги тргна Германија, Полска и Литванија од т.н. „зелена листа“ на која преостанаа само четири држави од кои патниците нема да мораат во 14 дневен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на словенечката Влада за коронавирусот Јелко Кацин денеска изјави дека Хрватска, и покрај забележливиот тренд на одредено намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

3а првпат во историјата на Црна Гора Ѓукановиќ ја бојкотираше седницата на Парламентот, Каракачанов вели дека не е време за меѓувладина конференција со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што може да да се забележи огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 645 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 73 | | | веќе видена

Полицајци од полициската станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари ...
сите 488 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 228 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 54 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов бран на корона вирусот: Европа руши рекорди – се повеќе инфицирани и во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: