МФ: Воведување даночен календар за подобро бизнис окружување

Преку воведување на даночен календар бизнис заедницата ќе ги знае промените во даночната сфера најмалку шест месеци пред истите да се спроведат. На овој начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската Влада денеска го претстави предлог буџетопт за 2021 година, со кој се предвидуваат 42 милијарди евра поддршка за економијата поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од економските мерки кои СКСЗМ ги предлагаше, може да се најдат во четвртиот сет на мерки против ковид на Владата, и сметаме дека поголемиот дел од ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што соопштија попладнево од Комората, ја претставиле Платформата за економски развој, а од страна на министерот бил презентиран четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Северозападна Македонија на денешната средба со министерот за финансии Фатмир Бесими изразила подготвеност за активна улога во процесот ...
| | веќе видена | слични

Големи реакции предизвика најавата на првиот вицепремиер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, и поддршката од Билал Касами, лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Задржување на работните места, подобрување на ликвидноста на компаниите, помош за најпогодените граѓани – ова е главната цел на четвритот пакет економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата и во услови на здравствено- економска криза ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во програмата на Владата за 2020-2024 година има формулација во однос на тоа дека владата во соработка со приватниот сектор ќе го охрабри и ќе го поттикне со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
сите 320 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ: Воведување даночен календар за подобро бизнис окружување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: