Брунбауер: Бугарија провоцира глупав конфликт за целосно измислени проблеми

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии од Љубљана направи анализа во која се вели дека иако Република Бугарија и Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Дали Гоце Делчев ќе биде уште еден пример дека на Балканот се се врти околу избори или пак „комшиските“ закани што меѓусебно си ги упатуваат балканскките земји ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Тој во интервју за ТВ Телма во пресрет на новата средба на Мешовитата комисија за историски прашања меѓу Македонија и Бугарија што ќе се одржи во Скопје на 15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 336 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 111 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 184 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брунбауер: Бугарија провоцира глупав конфликт за целосно измислени проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: