Хемичарот кој учествувал во развивање на хемикалијата „Навичок“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА НАВАЛНИ

Хемичарот, кој тврди дека бил вклучен во тајната советска програма во која е развиен „новичок“, му се извини на Алексеј Навални, кој, според германските ...
| | веќе видена | слични

Случајот Навални покажува се повеќе елементи на политички трилер. Според информациите на „Шпигел“, канцеларката Меркел тајно го посетила рускиот опозициски ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел го посетила рускиот опозиционер Алексеј Навални за време на неговото опоравување во берлинската болница „Шарите Мите“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални се опоравува од последиците на наводниот обид за убиство, побрзо отколку што се очекуваше, изјави шефот на неговиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Тој се заблагодари и до медицинскиот персонал од аеродромот. Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални рекол дека животот им го должи на пилотите кои итно го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 560 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 477 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 195 | | | веќе видена

Две вработени и 13 деца од неготинска градинка се во изолација, откако дете добило позитивен резултат на Ковид тест. Извршена е дезинфекција во градинката. ...
сите 198 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хемичарот кој учествувал во развивање на хемикалијата „Навичок“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА НАВАЛНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: