Комисијата нема да одобри целодневна настава со физичко присуство


Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на СДСМ на само два дена пред и така одложениот старт на учебната година направи целосен колапс на образовниот систем. Денешното тестирање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Училиштата се подготвуваат за реализирање онлајн-настава. Некои од нив утре ќе организираат пробни часови на наставниците преку националната платформа, за што ...
| | веќе видена | слични

 Денешното тестирање на Националната платформа на министерството за образование за одвивање на онлајн настава не издржа ни 30 минути. Ваквиот колапс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шестчлена комисија составена од претставници на Министерството за образование и наука, Министерството за здравство и од Канцеларијата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Околу 280.000 ученици во земјава се логираа на националната платформа за настава на далечина. Наставниците денеска, утре повторно, ги одржаа пробните часови со ...
| | веќе видена | слични

На првиот ден откако поголем број на корисници се логираа на онлајн платформата за учење поставена на schools.mk и на само три дена пред официјалниот старт на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука информира дека течат тестирањата на единствената Национална платформа преку којашто ќе се одвива наставата од далечина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 84 | | | веќе видена

Мицкоски: Европа и должи на Македонија да ја разубеди Бугарија да не ја блокира земјава на патот кон ЕУВечерва во емисија на штипска телевизија гостуваше ...
сите 233 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата нема да одобри целодневна настава со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: