Шахпаска: Се уште има слободни места во градинките


Градинката „Коца Василева" во Битола потврди нов случај на КОВИД кај една од вработените, но продолжува со работа. Станува збор за воспитувачка која е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште еден нов случај на ковид е потврден во градинката „Коца Василева“ во Битола, каде на вирусот е позитивна воспитувачка, поради што во целата група во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Нов случај на позитивно лице на Ковид 19 во градинка во Битола. Воспитувачка од градинката „Коца Василева“ која е дел од установата за детски градинки „Мајски ...
| | веќе видена | слични

13 деца на претшколска возраст и една негувателка од градинката „Коца Василева“ во Битола се во изолација, откако е потврдено дека воспитувачката од таа група ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никако не ми е јасно ова секојдневново барање Министерот Филипче да дадел оставка и тоа ќе било спас од пандемијата. Аман бре луѓе. Човекот со целиот ...
сите 454 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
сите 435 | | | веќе видена

Единаесет нови случаи на Ковид-19 се регистрирани денеска во Кавадарци, а помеѓу нив е и дете на возраст од една година, кое според Центар за јавно здравје ...
сите 501 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 163 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Се уште има слободни места во градинките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: