Меркел во “сендвич“ поради СЕВЕРЕН ТЕК 2! Ако прифати ќе се кае, а ако не... Испливала брутална вистина ако се повлече од гасоводот

Ако Германија се повлече од проектот “Северен тек 2“, ќе мора да плати казна вредна од 10 милијарди евра, изјавил член на комитетот на Бундестагот за ...
| | веќе видена | слични

Случајот Навални покажува се повеќе елементи на политички трилер. Според информациите на „Шпигел“, канцеларката Меркел тајно го посетила рускиот опозициски ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел го посетила рускиот опозиционер Алексеј Навални за време на неговото опоравување во берлинската болница „Шарите Мите“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални се опоравува од последиците на наводниот обид за убиство, побрзо отколку што се очекуваше, изјави шефот на неговиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Тој се заблагодари и до медицинскиот персонал од аеродромот. Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални рекол дека животот им го должи на пилотите кои итно го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 398 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 226 | | | веќе видена

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 438 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 322 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел во “сендвич“ поради СЕВЕРЕН ТЕК 2! Ако прифати ќе се кае, а ако не... Испливала брутална вистина ако се повлече од гасоводот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: