Неделен Фактор: Влегуваме ли во разгорено националистичко сценарио пред портите на ЕУ?

Загревањето на меѓуетничките тензии очигледно ќе биде нов проблем кој претстои, со неколку потези преземени од страна на владиниот партнер ДУИ и бавната и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Скопје денеска до надлежното јавно обвинителство достави соодветно известување во врска со инцидентите во кои беа инволвирани навивачките групи во скопски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопската полиција во изминатите денови интензивно работеше на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и граѓани во Скопје, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје во изминатите денови интензивно работеше на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и други ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петре Шилегов повторно заборава дека три години е СДСМ на власт и повторно не знае што зборува. Единствената вина за меѓуетничките тензии и ситуацијата во која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секогаш кога ја имаме ВМРО-ДПМНЕ во опозиција имаме провокации на национална основа, констатира скопскиот градоначалник Петре Шилегов, коментирајќи го настанот ...
| | веќе видена | слични

Од Хелсиншкиот комитет нагласуваат дека со прогласувањето на глобалната здравствена пандемија на Ковид-19 и прогласувањето на вонредна состојба во државата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 558 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, и оти не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете страни. Во ...
сите 760 | | | веќе видена

Во земјава до вчера како активни се регистрирани 20 687 случаи на заразени во Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега беа заболени 55 127 лица, се ...
сите 459 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 186 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделен Фактор: Влегуваме ли во разгорено националистичко сценарио пред портите на ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: