Бугарски адвокат за Меморандумот: Неверојатни глупости прават нашите, просто неверојатни

„Неверојатни глупости прават нашите, просто неверојатни“, го коментира бугарскиот адвокат Емил А. Георгиев меморандумот од Бугарија до земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги Ѓоргиев објавувал книга за „Бугаринот Гоце ...
| | веќе видена | слични

Претставници на македонската дијаспора од Франција, во соработка со Обединетата македонска дијаспора (ОМД), регира со писмена нота за новиот бугарски ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
| | веќе видена | слични

Симона Груевска-Маџоска, научен советник/редовен професор на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, со вистински мотиваторски говор по најновото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Н а пратеничкото прашање од ВМРО-ДПМНЕ дали како родител е подготвен да ги амнестира осудените за Монструм, премиерот Димитар Ковачевски најави амандман на ...
сите 230 | | | веќе видена

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски адвокат за Меморандумот: Неверојатни глупости прават нашите, просто неверојатни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: