Заев прифатил се што бара Бугарија, СЕГА САМО ГО СПРОВЕДУВА ДОГОВОРЕНОТО?

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
| | веќе видена | слични

Гоце Делчев се самоопределувал како Бугарин во целата документација којашто досега е прегледана, а професорот Драги Ѓоргиев објавувал книга за „Бугаринот Гоце ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Историјата е идентитетска одредница. Колку подлабок е коренот на нацијата, толку стеблото, крошната и плодовите за македонскиот народ се поизобилни. Мудрите ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
| | веќе видена | слични

Симона Груевска-Маџоска, научен советник/редовен професор на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, со вистински мотиваторски говор по најновото ...
| | веќе видена | слични

Наспроти таквите изјави во Бугарија, тамошниот историчар Кирил Топалов, дел од заедничката комисија за историски и образовни прашања, не е сигурен дека ...
| | веќе видена | слични

Кога гледаш какви сѐ нѐ луѓе можат да дојдат до многу важни позиции во општеството и да си играат со минатото, иднината, и волјата на еден народ, искрено да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 275 | | | веќе видена

На денешната седница на владата треба расправа за воведување на новите мерки на Комисијата за заразни болести, сите економски оператори да работат до 23 ...
сите 487 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил повторно упати благодарност до своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што секојдневно се ...
сите 121 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 135 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев прифатил се што бара Бугарија, СЕГА САМО ГО СПРОВЕДУВА ДОГОВОРЕНОТО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: